Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna
w Węgorzewie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - nieczynna

Wtorek-Piątek - 9:00-17:00

Sobota - 9:00-14:00

W okresie wakacji (lipiec, sierpień)

Poniedziałek-Piątek - 9:00-16:00

Kontakt

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

ul. Żeromskiego 2

11-600 Węgorzewo

tel. 87 427 20 92

e-mail: mgbp@wp.pl

Zaproszenie na spektakl "Słońce dla dwojga"

                                                                      Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Węgorzewie zaprasza na spektakl „Teatru przy Stoliku" (sztuka w formie czytanej), w wykonaniu aktorów Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, którzy zaprezentują komedię Pierre'a Sauvil'a „Słońce dla dwojga". Spotkanie z teatrem odbędzie się 10 marca 2011 r. o godzinie 17.00 w czytelni dla dorosłych MGBP, wstęp wolny. Wystąpią: Katarzyna Kropidłowska i Marian Czarkowski, słowo wstępne wygłosi Elżbieta Lenkiewicz.
 Projekt „Melpomena w węgorzewskiej bibliotece" realizowany ze środków otrzymanych od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 

 

Pierre Sauvil -  „Słońce dla dwojga".  Błyskotliwa komedia obyczajowa o spotkaniu dwóch pokoleń: wyzwolonej, dość bezczelnej młodej dziewczyny ze spokojnym, dobrze ułożonym lekarzem w średnim wieku, nade wszystko ceniącym sobie w życiu spokój i wygodę. Panienka zaskakuje go propozycją nie do odrzucenia. Otóż rok wcześniej dokt or zdiagnozował u niej śmiertelną chorobę. Młoda osoba sprzedała dom, porzuciła  pracę i udała się w długą pożegnalną podróż dookoła świata, by ostatecznie dowiedzieć się, iż padła ofiarą pomyłki. W ramach rekompensaty za doznaną krzywdę bezceremonialnie wprowadza się do domu lekarza i zamierza w nim pozostać do momentu, aż nie stanie ponownie na nogi. Odmowa gospodarza grozi mu skandalem środowiskowym. Ten punkt wyjścia staje się początkiem szeregu niezwykłych zdarzeń w życiu obojga, a żeby tego było mało, dziewczyna chowa jeszcze w zanadrzu prawdziwą, wybuchową wręcz niespodziankę.

Programy

dkkwegorzewo_qr.png