Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna
w Węgorzewie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - nieczynna

Wtorek-Piątek - 9:00-17:00

Sobota - 9:00-14:00

W okresie wakacji (lipiec, sierpień)

Poniedziałek-Piątek - 9:00-16:00

Kontakt

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

ul. Żeromskiego 2

11-600 Węgorzewo

tel. 87 427 20 92

e-mail: mgbp@wp.pl

Granty dla biblioteki

 

 

 

M-GBP w 2009 roku zakwalifikowała się do udziału w Programie Rozwoju Bibliotek jako Biblioteka Wiodąca. Jednym z warunków udziału w programie było napisanie trzyletniego Planu rozwoju biblioteki oraz zaproszenie do współpracy trzech Bibliotek Partnerskich. Na nasze zaproszenie odpowiedziały biblioteki gminne wraz z filiami z powiatu węgorzewskiego i giżyckiego, z Buder, Kruklanek, Kut i Pozezdrza. W ramach programu biblioteka otrzymała sprzęt multimedialny o wartości 16 700 zł, a bibliotekarze uczestniczyli w szkoleniach ogólnych, specjalistycznych i informatycznych.

Udział w PRB umożliwił naszej bibliotece aplikowanie do konkursów na małe granty. W ubiegłym roku otrzymaliśmy grant z Fundacji Orange przeznaczony na informatyzację biblioteki. W bieżącym roku otrzymaliśmy dotację z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce na realizację dwóch naszych projektów „Podaj dalej" oraz „Melpomena w węgorzewskiej bibliotece".

Pierwszy projekt pn. „Podaj Dalej" polega między innymi na przekazaniu bibliotekarzom z bibliotek partnerskich wiedzy i umiejętności zdobytych podczas szkoleń, wymianie doświadczeń oraz realizacji wspólnych przedsięwzięć.

W poniedziałek 28 lutego 2011 r. w M-GBP w Węgorzewie odbyło się pierwsze spotkanie w ramach tego projektu. W spotkaniu udział wzięło szesnastu bibliotekarzy.
Drugie spotkanie odbyło się 14 marca 2011 r. również w M-GBP Węgorzewo.

Drugi projekt, na który uzyskaliśmy dofinansowanie to „Melpomena w węgorzewskiej bibliotece". 21 i 22 marca 2011 r. w bibliotece w Węgorzewie oraz w Filiach w Perłach, Radziejach i Węgielsztynie gościć będziemy aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych ART-RE z Krakowa ze spektaklami: „Bazyliszek" i „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków".

Programy

dkkwegorzewo_qr.png