Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna
w Węgorzewie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - nieczynna

Wtorek-Piątek - 9:00-17:00

Sobota - 9:00-14:00

W okresie wakacji (lipiec, sierpień)

Poniedziałek-Piątek - 9:00-16:00

Kontakt

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

ul. Żeromskiego 2

11-600 Węgorzewo

tel. 87 427 20 92

e-mail: mgbp@wp.pl

"O finansach w bibliotece"Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Węgorzewie wzięła udział w II edycji projektu „O finansach... w bibliotece". Koncepcja powstała we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej, a realizatorem była Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Jego głównym celem było zachęcenie ludzi starszych do nabycia umiejętności korzystania z usług finansowych (w tym bankowości).

            Kurs „O finansach... w bibliotece" podzielony został na pięć modułów, prowadzonych przez Magdalenę Wysocką (bibliotekarkę pracującą w oddziale dla dorosłych M-GBP) oraz Halinę Kołos, wolontariuszkę (emerytowaną księgową, współzałożycielkę i prezesa Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Węgorzewie). Spotkania odbywały się 15-16.05. i 21-23.05.2013 roku, i trwały po trzy godziny. Odbiorcami projektu były osoby 50+. Kursanci otrzymali materiały dotyczące omawianych tematów.

            Każdy z modułów był odrębną częścią i obejmował zarówno wykład, jak i ćwiczenia. Uczestnictwo w projekcie dotyczyło bezpiecznego i świadomego korzystania z usług finansowych. Kursanci nabyli wielu przydatnych umiejętności, m.in. dowiedzieli się jak racjonalnie gospodarować budżetem domowym, jak wypełnić formularz przelewu internetowego, jak korzystać z usług bankowych oraz jak wybrać najkorzystniejszą ofertę bankową.

            Słuchacze byli angażowani w różne dyskusje związane z bankowością i finansami. Chętnie brali udział w zadaniach i dzielili się swoimi doświadczeniami w relacji z bankami. Nie zawsze były one dobre.

            Każdy moduł kończył się testem sprawdzającym wiedzę. Większość uczestników rozwiązała je na 100%, co nas bardzo ucieszyło. Zdobyta wiedza na pewno przyda im się w uniknięciu pułapek, jakie stawiają przed nimi różne banki.

            W projekcie wzięło udział 21 uczestników. Na ostatnim spotkaniu wręczono im certyfikaty ukończenia kursu. Wszyscy byli zadowoleni i obiecali, że jeśli tylko pojawi się propozycja zorganizowania kolejnego przydatnego projektu, to na pewno wezmą w nim udział. A my – jeszcze raz – gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Programy

dkkwegorzewo_qr.png