Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna
w Węgorzewie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - nieczynna

Wtorek-Piątek - 9:00-17:00

Sobota - 9:00-14:00

W okresie wakacji (lipiec, sierpień)

Poniedziałek-Piątek - 9:00-16:00

Kontakt

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

ul. Żeromskiego 2

11-600 Węgorzewo

tel. 87 427 20 92

e-mail: mgbp@wp.pl

Podróż do Japonii

 

podroz do Japonii
Dnia 7 sierpnia 2013 roku w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej odbyły się drugie już zajęcia, przygotowane dla uczestników Powiatowego Domu Samopomocy w Węgorzewie. Zajęcia będą prowadzone cyklicznie w ramach podjętej współpracy pomiędzy Biblioteką a Powiatowym Domem Samopomocy.

 

W trakcie spotkania uczestnicy „udali się w podróż do Japonii". Poznali kulturę tego kraju m.in. przyglądali się oryginalnym strojom mieszkańców tego państwa, zaznajomili się z różnymi sportami, w których Japonia ma wiele osiągnięć oraz zapoznali się z charakterystycznymi zwyczajami, np. ceremonią herbacianą. Największe zainteresowanie wśród słuchaczy wzbudziła sztuka składania papieru – origami. Na uczestników zajęć czekało niełatwe zadanie. Po otrzymaniu kolorowych kartek papieru w kształcie kwadratu musieli wykonać czapkę samuraja. Wszyscy doskonale poradzili sobie z tym zadaniem i wykonane przez siebie czapki oraz pięknie pokolorowane wachlarze, zabrali ze sobą do domu.

Ponoć język polski należy do grupy najtrudniejszych języków świata. Nasi uczestnicy przekonali się, że język japoński również do łatwych nie należy. Z olbrzymim zaangażowaniem próbowali pisać pojedyncze słowa w tym języku. A jaka była przy tym zabawa! 

Na zakończenie zajęć uczestnicy, którzy na co dzień biorą udział w terapii zajęciowej prowadzonej w kilku pracowniach: gospodarstwa domowego, plastycznej, rękodzielniczej, komputerowej i stolarskiej, obejrzeli film na temat Japonii i zwiedzili wystawę zrobioną z prac, wykonanych przez nich samych pt. „Poznajcie dzieła naszych rąk".

Wszystkich sympatyków Biblioteki zapraszamy do zwiedzenia wystawy. Naprawdę warto!

Programy

dkkwegorzewo_qr.png