Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna
w Węgorzewie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - nieczynna

Wtorek-Piątek - 9:00-17:00

Sobota - 9:00-14:00

W okresie wakacji (lipiec, sierpień)

Poniedziałek-Piątek - 9:00-16:00

Kontakt

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

ul. Żeromskiego 2

11-600 Węgorzewo

tel. 87 427 20 92

e-mail: mgbp@wp.pl

„Spotkania z pasjami"

„Spotkania z pasjami"

Fundacja Orange zakłada przeprowadzenie na żywo 12 spotkań online w formie video konferencji (poprzez streaming online). Spotkania odbywają się w każdy czwartek o godz. 11:00 w Czytelni dla dorosłych w M-GBP.

Za nami już dwie video konferencje. Gościem pierwszego spotkania było rodzeństwo Kręglickich – restauratorów, autorów wielu książek i programu telewizyjnego o tematyce kulinarnej. W miniony czwartek (19.09.2013 r.) gościem spotkania była Pani Krystyna Janda – aktorka, reżyserka, pisarka. Osoba, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać.
Ze swojego teatru w Warszawie opowiedziała seniorom o swoich działaniach na rzecz kultury.

 

            Celem spotkań w M-GBP jest pokazanie seniorom wartości, jaką niesie za sobą uczestnictwo w życiu kulturalnym. Podczas drugiej odsłony „Spotkań z pasjami" seniorzy wykazali się olbrzymim zaangażowaniem w spotkanie. Z przyjemnością dyskutowali na rozmaite tematy, na które naprowadziła ich Pani Krystyna Janda. Uczestnicy projektu podawali sposoby na to – jak być aktywnym w każdym wieku. W końcu życie seniora nie musi ograniczać się wyłącznie do przesiadywania w domu w ciepłych kapciach. Można być „seniorem z klasą". Receptura na sukces jest prosta. Trzeba tylko mięć chęć do prowadzenia aktywnego trybu życia i pamiętać, że wiek nie jest w tym żadną przeszkodą. Wszystko jest dla każdego i to bez różnicy na to czy jest się starym czy młodym!

            Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w „Spotkaniach z pasjami" w każdy czwartek o godz. 11:00.

Programy

dkkwegorzewo_qr.png