Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna
w Węgorzewie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - nieczynna

Wtorek-Piątek - 9:00-17:00

Sobota - 9:00-14:00

W okresie wakacji (lipiec, sierpień)

Poniedziałek-Piątek - 9:00-16:00

Kontakt

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

ul. Żeromskiego 2

11-600 Węgorzewo

tel. 87 427 20 92

e-mail: mgbp@wp.pl

Spotkania z pasjami

Dzisiejszą bohaterką wirtualnego spotkania była Hanna Bakuła znana malarka, pisarka i publicystka, absolwentka wydziału malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Na wizytówce ma napisane „osoba kontrowersyjna" i za taką uchodzi. W 1981 roku zamieszkała na Manhattanie i pozostała w Stanach do 1989 roku. Zdobyła tam wiele prestiżowych nagród, jest również laureatką Festiwalu Malarzy słowiańskich w Nowym Jorku. Malowała portrety pastelą i tam została nazwana przez krytyków" Witkacym w spódnicy."
Po dzisiejszym spotkaniu uczestnicy dzielili się swoimi refleksjami. Szczególnie dwie refleksje przypadły nam do gustu. Jedna z osób powiedziała: - „kto nie był w Ameryce może bez niej żyć, a kto choć raz ją odwiedził nie może się bez niej obejść". By sprawdzić tę mądrość życiową wszyscy zgodnie stwierdzili, że będą od dziś poszukiwać zapełnionej świnki skarbonki, by ją opróżnić i pojechać do Nowego Jorku.

Ostatnie już spotkanie z pasjami odbędzie się w czwartek, 28.11.2013 r., o godz. 11:00. w Czytelni dla dorosłych. Gościem będzie Pan Jacek Pałkiewicz. Zapraszamy serdecznie.

Programy

dkkwegorzewo_qr.png