Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna
w Węgorzewie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - nieczynna

Wtorek-Piątek - 9:00-17:00

Sobota - 9:00-14:00

W okresie wakacji (lipiec, sierpień)

Poniedziałek-Piątek - 9:00-16:00

Kontakt

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

ul. Żeromskiego 2

11-600 Węgorzewo

tel. 87 427 20 92

e-mail: mgbp@wp.pl

Tydzień z Internetem 2014

"Pole do popisu"

26 marca 2014 roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Węgorzewie zaprasza osoby dorosłe i seniorów na spotkanie „Pole do popisu", organizowane w ramach kampanii „Tydzień z Internetem".

Podczas internetowego, przeprowadzonego na żywo wykładu, uczestnicy dowiedzą się, jak korzystać z komputera oraz jak przez Internet zdobywać wiedzę i kompetencje, które mogą być przydatne na rynku pracy. Przekonają się, jak pomóc we wskazaniu kierunków rozwoju swoim dzieciom czy wnukom, sprawdzą również, gdzie szukać informacji pomocnych w znalezieniu pracy i dlaczego na emeryturze warto zostać wolontariuszem. Zapraszamy do biblioteki 26 marca 2014 roku o godzinie 11:00.

 „Co ze mnie wyrośnie?"

Czy pisarz-widmo to autor książek o duchach? Kiper to człowiek uczący innych jak uniknąć kipienia mleka? Jak wygląda praca na planie filmowym? 27 marca 2014 roku M-GBP zaprasza dzieci w wieku 6-9 lat i ich rodziców na spotkanie „Co ze mnie wyrośnie?", organizowane w ramach kampanii „Tydzień z Internetem".

Spotkanie jest inspirowane książką Aleksandry i Daniela Mizielińskich „Co
z Ciebie wyrośnie?". Jego uczestnicy podczas zabawy będą odkrywać tajemnicze, zaskakujące zawody. A wszystko po to, by jak najwcześniej pokazać dzieciom, że to, czym będą zajmować się w życiu, może być zgodne z ich zainteresowaniami i pasjami.

Całość zakończy się tym, co dzieci lubią najbardziej - czyli grą komputerową na stronie www.cozciebiewyrosnie.pl, w którą można grać nie tylko w bibliotece, ale też w domu. Spotkanie odbędzie się 27 marca 2014 roku o godzinie 09:00.

„Zagrajmy w przyszłość"

29 marca 2014 roku M-GBP zaprasza uczniów gimnazjum na spotkanie „Zagrajmy w przyszłość", organizowane w ramach kampanii „Tydzień z Internetem".

Młodzi ludzie podczas spotkania poznają różnego typu zawody oraz umiejętności niezbędne do ich wykonywania, nauczą się kojarzyć swoje zasoby osobiste z konkretnymi zawodami, a także przypomną sobie swoje największe dotychczasowe sukcesy. Poznają także bezpłatne narzędzie „Twój potencjał" przeznaczone dla osób zastanawiających się nad wyborem ścieżki zawodowej, dostępne online w serwisie www.praca-enter.pl. Zapraszamy do biblioteki 29 marca 2014 roku o godzinie 10:00

 Serdecznie zapraszamy!

Programy

dkkwegorzewo_qr.png