Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna
w Węgorzewie

Godziny otwarcia

Poniedziałek - nieczynna

Wtorek-Piątek - 9:00-17:00

Sobota - 9:00-14:00

W okresie wakacji (lipiec, sierpień)

Poniedziałek-Piątek - 9:00-16:00

Kontakt

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

ul. Żeromskiego 2

11-600 Węgorzewo

tel. 87 427 20 92

e-mail: mgbp@wp.pl

Konkurs powiatowy "Henryk Sienkiewicz - Hetman Duchowy Polaków" rozstrzygnięty!

Organizatorem konkursu była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Węgorzewie pełniąca zadania biblioteki powiatowej oraz Starostwo Powiatowe w Węgorzewie.

Konkurs adresowany był do wszystkich chętnych mieszkańców powiatu węgorzewskiego, a jego celem było propagowanie literatury polskiej oraz wartości patriotycznych, a także przybliżenie sylwetki Henryka Sienkiewicza oraz rozbudzenie zainteresowania jego twórczością. Na konkurs powiatowy „Henryk Sienkiewicz – Hetman Duchowy Polaków” do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Węgorzewie wpłynęło 460 arkuszy konkursowych z terenu powiatu węgorzewskiego, w tym 37 arkuszy internetowych, z czego 261 zawierających poprawne odpowiedzi. Wśród uczestników, którzy odpowiedzieli poprawnie na 20 pytań zawartych na arkuszu konkursowym, komisja wylosowała 20 osób, które otrzymały nagrody:

  1. Andrzejczyk Marek – Pozezdrze                              

2. Dobaczewska Małgorzata – Węgorzewo               

3. Herbaczewski Wiktor – Węgorzewo                     

4. Januszewska Elżbieta – Węgorzewo                     

5. Jurczak Błażej – Węgorzewo                                 

6. Kramer Kacper – Węgorzewo                                 

7. Kuczyńska Anna – Węgorzewo                           

8. Kućmierz Iwona – Węgorzewo                           

9. Leśniewski Patryk – Wola                                              

10. Liminowicz Karolina – Droglewo                                

11. Milewska Paulina – Węgorzewo

12. Nazarowicz Weronika – Węgorzewo

13. Palmowska Anna - Ogonki

14. Raczkowski Andrzej – Węgorzewo

15. Seifried Leokadia – Klimki

16. Śliwka Wojciech – Dąbrówka Mała

17. Wakszyńska Aleksandra - Węgorzewo

18. Wichrań Nina – Węgorzewo

19. Ziniewicz Wiesław - Węgorzewo

20. Zwierzykowski Fabian – Węgorzewo

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !!!

Programy